Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy – właściwości odchudzające

Gorzka pomarańcza

Tabletki na spalanie tłuszczu zawierające wyciąg z gorzkiej pomarańczy cieszą się coraz większą popularnością. Okazują się one być bardzo skuteczną bronią w walce z nadprogramowymi kilogramami. Mówi się nawet, że gorzka pomarańcza jest wręcz pogromcą komórek tłuszczowych, a odchudzająca moc ekstraktu z tego owocu została potwierdzona licznymi badaniami. Z całą pewnością warto zatem sięgnąć po preparaty go zawierające, jeśli chce się przyśpieszyć proces odchudzania.

Gorzka pomarańcza na odchudzanie? Jak najbardziej!

Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy pozyskiwany jest z niedojrzałych i zielonych owoców Citrus aurantium. Odkąd potwierdzono badaniami jego korzystny wpływ na redukcję masy ciała, gorzka pomarańcza staja się niezwykle popularnym składnikiem wielu preparatów odchudzających. Związki aktywne w tych niepozornych owocach sprzyjają redukcji zbędnych kilogramów i zachowaniu smukłej sylwetki. Medycyna chińska od lat sięga po tę roślinę w walce z otyłością. Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy zawdzięcza swoją sławę przede wszystkim zawartej w nim synefrynie. To właśnie ten składnik skutecznie wspomaga proces odchudzania. Nie tylko hamuje apetyt, ale dodatkowo spala komórki tłuszczowe. Jest to zatem naturalny spalacz tłuszczu ułatwiający kontrolę masy ciała.

 

Prawidłowo zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna w połączeniu z preparatami zawierającymi w swoim składzie gorzką pomarańczę to idealne rozwiązanie dla osób niebędących w stanie uzyskać do tej pory wymarzonej sylwetki. W celu uzyskania pożądanych efektów zaleca się suplementację synefryną w dziennej dawce od 10 do 30mg. Na rynku dostępne są zarówno tabletki z wyciągiem z gorzkiej pomarańczy, jak i odżywki w formie proszku do rozrobienia. Warto od razu zaznaczyć, że synefryna z gorzkiej pomarańczy spotykana jest również pod innymi nazwami, a mianowicie: pomarańczy kwaśnej, neroli czy tajemniczo brzmiącego chongocaoto. Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest stosowanie wyciągu z gorzkiej pomarańczy w postaci tabletek, czyli w formie suplementu diety. Sproszkowany owoc jest trudno dostępny, a jego smak bardzo specyficzny i dla wielu osób wręcz nie do zaakceptowania.

 

Niesamowite działanie odchudzające ukryte w owocach

Gorzka pomarańcza znana jest z tego, że wspomaga proces trawienia i zwiększa przyswajalność składników pokarmowych. Znajdująca się w owocach synefryna przyśpiesza przemianę materii, co z kolei sprzyja utracie nadprogramowych kilogramów. Dodatkowo związek ten zmniejsza apetyt i zapewnia organizmowi zastrzyk energii, dzięki czemu możliwe jest spalanie jeszcze większej liczby kalorii. Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy jest naturalnym termogenikiem, czyli substancją zwiększająca wydatki energetyczne i przyśpieszającą spalanie tkanki tłuszczowej. Oprócz redukcji grubości tkanki tłuszczowej, można liczyć także na lepsze uwidocznienie zarysu mięśni. Synefryna wykazuje działanie podobne do kofeiny, a więc pobudza organizm i poprawia samopoczucie. Co więcej, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy wspomaga walkę ze znienawidzonym przez kobiety cellulitem. Zwalcza również zaparcia, które są bolączką wielu osób stosujących diety odchudzające.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *